Problem... (strona 1/4)

wiadomości: 38 rozmówcy: 15

Witam wszystkich :-)
.
Mam taki problem... Miałem włączone okno "Mój profil". Widniało tam, ze mam w rankingu miesięcznym 199.5 punktu przy rozwiazanych 49 krzyżówkach z 98.0% skutecznościa (zajmuję miejsce 300). Rozwiązałem panorame dnia 27 grudnia 2014 r, która powinna się liczyć do rankingu miesiecznego, ale, nadal jest informacja, że mam rozwiazane 49 zadania z 98.0% skutecznościa i zdobyłem 199.5 punkta, oraz nadal zajmuję okrągłe 300 miejsce. Pomyślałem, że to może jakiś chochlik oczny i mam omamy, ale po rozwiązaniu dzisiaj ukazałej się panoramy dnia 30 grudnia 2014 r. nadal mam nieruszone jakby było z betonu wykute w statystykach 49 krzyżówek rozwiązanych, z 98.0% skutecznością i 199.5 punktu (oczywiście nadal 300 miejsce). Jeszcze chciałbym sie zastanowić nad kolekcją Dicka - jolkami z krzyżówką. Kolekcja ta się ukazała 29 listopada, więc powinna wylecieć, że tak powiem, z rankingu miesięcznego, jak nie wczoraj, to przynajmniej dzisiaj. Ale jak widzę, nadal mam 199.5 punktu, 49 zadań rozwiązanych, 98.0% skuteczności i miejsce 300.
.
Chciałbym się zapytać - czy wy tez, szaradziści, zauważyliście zabetonowanie się rankingu na jakiejś przypadkowej, najprawdopodobniej nieprawdziwej wartości, czy to tylko u mnie jest jakiś taki chochlik?
.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Dziękujemy za powyższe uwagi. Opisana powyżej sytuacja była wynikiem błędu po naszej stronie. Teraz opóźnienie pomiędzy pojawieniem się nowej krzyżówki a włączeniem jej do rankingu miesięcznego nie powinno być dłuższe niż pół godziny.

Zmuszeni byliśmy wprowadzić to opóźnienie, aby poradzić sobie z dużym obciążeniem serwera generowanym przez częste odwiedziny rankingu miesięcznego. Wprowadzenie go pozwoliło nam znakomicie na zoptymalizowanie wyświetlania tego rankingu i przyspieszenie działania serwisu, który -- co wielu zauważyło -- nie radził sobie ze zwiększoną liczbę osób w serwisie po Świętach, szczególnie o północy.

Tak więc ranking miesięczny jest wyliczany teraz z krzyżówek, które są liście w rankingu miesięcznym. Nowe zadania potrzebują do pół godziny czasu, aby dołączyć. Postaramy się też tak wstrzelić się z dodawaniem nowych zadań, aby ten półgodzinny czas zminimalizować.

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :-)

Doczytałam; rzeczywiście, po 30 minutach zaktualizowano ranking. Żeby jeszcze "kolorek" wrócił...

...ale nadal czegoś nie rozumiem. Otóż pod rebusami, w rubryce "Najlepsi" jestem na 26 pozycji z ilością punktów 4.794,4.
No ale problem w tym, że równocześnie figuruję na 31 pozycji z tą sama ilością punktów. O co tu chodzi?

Poprawka; 4.797,4 pkt (ale to nieistotne dla problemu).

A co masz na mysli Mario z "kolorkiem" tak z ciekawości? ;-)

Wyjaśnię poczta szaradziarską.

Chodzi o to, że w starej odsłonie i na początku nowej kolorem była zaznaczana moja pozycja w rankingu. Tak w miesięcznym, jak i w ogólnym. Teraz tego nie ma i trzeba przelecieć kilka stron/ zależnie na jakiej pozycji się jest/. Pozdrawiam

@Maria: pokazywanie dwóch pozycji (26 i 31) zostało poprawione.

@Mario: brak żółtego tła dla bieżącej pozycji zostanie zastąpiony w inny, równie wygodny sposób. Pracujemy nad tym.