39. Parka z liter

4
509 rozpoczęć · 489 zakończeń · 283 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Po prawidłowym rozwiązaniu obu krzyżóweczek, w dolnej kratownicy powstanie hasło .
WAŻNE! W obu diagramikach użyte zostały tylko te litery, które składają się na hasło końcowe. Jeśli w jakimś słowie użyta zostanie inna litera, alternatywa nie zostanie uznana.

Bohater zadania jest klasykiem tego gatunku - autorem m.in. trylogii o świecie od tysiąca lat rządzonym przez Ostatniego Imperatora. Świat spowija opadający z góry popiół i wieczorne mgły, w których czają się demony. Ludzie nie wiedzą, że kiedyś kwitły kwiaty, a roślinność była zielona. Czy znajdą się ludzie, którzy zawalczą o lepszy los dla tego świata? Oczywiście, że tak! Ale czy im się uda cokolwiek zrobić? Odpowiedź znajdziecie w powieściach.
Magia, nieodzowna w literaturze fantasy, oparta jest tu na niezwykłych właściwościach metali. Umiejętność spalania odpowiednich metali w organizmie, daje ogromną moc temu, kto ten dar posiada.
Jest to kawał dobrej fantastyki. Polecam!

i ja mam żal za - radny-radna , niech autor określa się

To zadanie zostało skomentowane 18 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

41

Autorzy określeń

 kryno   forma reklamy na stronie internetowej  ·  nimfa chroniąca góry i jaskinie  ·  prasowe komunikaty  ·  gdy zarząd siada i gada  ·  brak kart w jakimś kolorze  ·  spulchnia glebę  ·  szpitalny nocnik  ·  zasiada w ratuszu  ·  dopieszcza baronessę  ·  wydała album "Pióropusze"