24. Jolka wiązana

7
485 rozpoczęć · 417 zakończeń · 370 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka wiązana:
Odgadnięte wyrazy wpisujemy dośrodkowo, zaczynając od żółtych pól. W polach tych powstanie hasło (czytane zegarowo). Wyrazy łączą się ze sobą jedną literą. Ujawniono litery K i U.

Opisy haseł:

atrakcja dla ślepej kury * bark z J.K.Korzeniowskim w roli kapitana * do oddania przez pannę * drżąca to osika * dygresja, wstawka * graficzny identyfikator firmy * kapsułka jajowa modliszki * krukowata niedorajda * miała swoją noc u Tennessee Williamsa * opowiadanie Janusza Domagalika * perora retora * pot. o odtwarzaczu Blu-ray * skała osadowa, ikrowiec * świecidełko krakowianki * tylko jedna w bilardzie * z piekła rodem

W początkach dwudziestolecia nikt nie wiedział, że interesuje się on literaturą. Bez rozgłosu czynił pierwsze, mniej lub bardziej udane, próby literackie. Efektownie zadebiutował w wieku 29 lat - zbiorem opowiadań, które parodiowały wzorce powieści sensacyjnej, awanturniczej, czy psychologicznej. Był stałym bywalcem Ziemiańskiej, zaprzyjaźnił się z Witkacym, Bruno Schulzem i Iwaszkiewiczem. Pod pseudonimem publikował sensacyjną powieść w odcinkach, której tytuł jest hasłem w zadaniu. Pod koniec międzywojnia wydał jedną z najważniejszych swoich powieści - awangardowy utwór, który na stałe trafił do kanonu literatury.

Już dawno się tak nie napociłem przy tak mikrym zadaniu. Tym lepsze im trudniejsze, ale do rozwiązania, bez pułapek. Wielkie brawa Autorka (F)(F)(F)

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

46