Jolka dwuczęściowa 02

8
428 rozpoczęć · 397 zakończeń · 355 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka:
W lewej części diagramu ujawniono wszystkie spółgłoski „L”, w prawej zaś kropką oznaczono miejsce występowania jednej z samogłosek. Litery w zaznaczonych polach, czytane rzędami, utworzą rozwiązanie – tytuł opery.

Określenia haseł

antylopa z liany * biletowa na dworcu * czarna odmiana chalcedonu * czysta w barku * „... do Radości” * drobiazgi artystyczne * druga pod względem wielkości rzeka uchodząca do Bałtyku * epoka Erazma z Rotterdamu * gaz w wodzie * Igor z opery Borodina * jamka * kij w opałach * krasomówca * lecą w pończosze * motyw z liści na ścianie * na podłodze w salonie * nadmiar ciała * niejeden w kinie * odcień na pięciolinii * oddanie długu * osłona żarówki * piecze w przełyku * porcja bzdur * posługują się językiem migowym * powściągliwość w magazynie * pręty nad paleniskiem * prymitywny rozrusznik * przedmiot * przyczyna nerwic * przyprawa do piwa * ranny ptaszek * słomiana panna Marzanna * stworzył postać Sherlocka Holmesa * trzoda na hali * w powiedzeniu buduje * wąż w binoklach * wiklinowy na plaży * winne lub przyjaciół * wyłom w murze * wypatrywany z bocianiego gniazda * załatwia załadunek statku * zostawiał znak „Z”

ciężko mi idą ,ale nie odpuszczam!

To zadanie zostało skomentowane 6 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

68