Krzyżówka amerykańska 14

5
424 rozpoczęcia · 401 zakończeń · 357 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka amerykańska: Dla każdego rzędu i kolumny podano definicję odgadywanego słowa, znajdującego się w danym rzędzie lub danej kolumnie. Na końcu definicji w nawiasie podano ile w danym rzędzie lub danej kolumnie znajduje się pól czarnych. Położenie czarnych pól (rozmieszczone są niesymetrycznie) należy ustalić samemu i zaznaczyć spacją. Po prawidłowym rozwiązaniu litery z pól oznaczonych strzałką należy przenieść do kratownicy obok i odczytać rozwiązanie.

Też tak myślę, bo googlować nie trzeba, tylko pogłówkować :).

To zadanie zostało skomentowane 2 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

82

Autorzy określeń

 ankor11   pcha go oracz (4)  ·  na ciągniku siodłowym (4)  ·  zielona grzywka pietruszki (3)  ·  z niego opium (3)  ·  skaza moczanowa (3)  ·  bohater w czarnej masce (2)  ·  płynie w dolinie (4)  ·  pająk z kart na stole (1)  ·  za obiektem oddalone plany (4)  ·  lufa do śledzia (3)  ·  jurny baran (3)  ·  o nią grają pokerzyści (3)  ·  szczebel wyżej (4)  ·  drapieżna w inspektorce (5)  ·  straszny w horrorze (4)  ·  leczona u okulisty (4)  ·  otworzyła mityczną puszkę (3)  ·  doklejony paznokieć (5)  ·  zwolennik Mao Tse-Tunga (3)  ·  zabawa nie warta świeczki (6)  ·  skalny próg na Nilu (3)