7 poziomo

7
381 rozpoczęć · 361 zakończeń · 322 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
DOPEŁNIANKA
Diagram lewy wypełniamy na podstawie podanych określeń. Następnie, do każdego z odgadniętych słów dopisujemy na początku jedną literę i tak powstałe wyrazy (bez zmiany kolejności liter) przenosimy do diagramu prawego. Poniżej podano definicje słów z diagramu prawego w zmienionej kolejności.
Litery z pól ponumerowanych, uszeregowane w kolejności od 1 do 11 utworzą „zimowe” rozwiązanie.

Dodatkowo, dopisane litery znajdujące się w wyróżnionej kolumnie prawego diagramu, utworzą słowo, które wpisujemy w pozycji 7 poziomo, krzyżówki nr 11.


DIAGRAM LEWY:
1. państwo w Pirenejach; 2. Ale ciemne; 3. pielęgnica pawiooka; 4. starogreckie naczynie gliniane; 5. nastrojowość, melancholijność; 6. 45 minut po dzwonku; 7. górnik przodowy; 8. mostek; 9. podpora pomidora; 10. danina płacona przez przegranego władcę; 11. wzniesienie nieopodal Głuszycy (Góry Sowie); 12. przestarzale o myśliwym; 13. na ziemniaku w pasiaku.

DIAGRAM PRAWY (kolejność zmieniona)
almanach; choroba wirusowa psów; dmie w orkiestrze; elektryczny donosiciel; o dziewczynie, co mieszka w Tallinnie; ochrona informatora; osadowa skała ilasta; pies szkolony do przynoszenia upolowanej zwierzyny; właścicielka mitycznej puszki; wybór króla; XIX-wieczny ruch kulturowy dążący do zjednoczenia południowych Słowian; znak rozpoznawczy; znika w laboratorium chemika.

O co chodzi z tą daniną?

To zadanie zostało skomentowane 2 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

41