25 - Wykreślanka konikowa

5
404 rozpoczęcia · 366 zakończeń · 299 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Wykreślanka: Na podstawie podanych objaśnień należy odgadnąć hasła, następnie poruszając się po diagramie ruchem konika szachowego odznaczyć je ciemniejszym kolorem za pomocą spacji lub kwadracika nad diagramem. Raz "wykreślona" litera nie może być już częścią innego hasła. Pierwsze litery wszystkich haseł zostały ujawnione, miejsce wpisywania do odgadnięcia. Nieskreślone litery (nie zaznaczone kolorem) czytane rzędami utworzą rozwiązanie.
Uwaga:
Litery, które tworzą rozwiązanie MUSZĄ zostać raz jeszcze wpisane, tak aby były widoczne na niebiesko - dopiero wówczas pojawi się 100 % wypełnienie diagramu.

Określenia wyrazów:

arystokratyczny tytuł Habsburgów * bywa zwrotne * dzierży sztandar * malutkie zwierzątko * ofiarodawcy * pita z okazji narodzin * sposób nie załatwiający niczego całkowicie * szczodrość * szklanka na drodze * uczucie ulgi, uspokojenie

Jest to największy tego typu obiekt w Polsce południowej. Znajduje się w centrum Wieliczki, niedaleko Kopalni Soli. Wizyta tutaj to świetny i bardzo przyjemny sposób na zdrowotne spacerki, gdyż powstający tu naturalny solny aerozol przypomina ten znad brzegu morza i dzięki zdrowotnym właściwościom wspiera leczenie chorób dróg oddechowych, a także zwiększa odporność organizmu. Dodatkową atrakcją jest wznosząca się na wysokość 22 metrów wieża widokowa, z której podziwiać można panoramę parku i górniczych szybów.

Wracajcie do tych wykreślanek, dzięki :-)

To zadanie zostało skomentowane 7 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

48