50. Wirokrzyżówka

6
510 rozpoczęć · 490 zakończeń · 456 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Wirokrzyżówka:
Do diagramu na podstawie podanych definicji należy wpisać słowa 8-literowe wokół ujawnionych cyfr (prawoskrętnie od pola z kropką) oraz słowa 3- i 5-literowe. Miejsce wpisu należy ustalić samemu. Ujawniono jedyną literę "T". Po prawidłowym wypełnieniu diagramu w kratownicy obok powstanie rozwiązanie.

* angielskie na kraterze
* pechowe dla Cezara
* krewny krogulca
* kropla w oku
* jasna, śniada lub oliwkowa
* spójnik z pianką
* słodki buziak
* gangster obok Bonnie
* święte szczątki
* zasłania twarz muzułmanki
* choroba wywołana przez wszy
* zbiera pyłek
* jeden do przełknięcia

Występuje w Ameryce Południowej. Po ukąszeniu, u ofiary gwałtownie wzrasta poziom tlenku azotu, co w konsekwencji prowadzi do zwiększenia przepływu krwi w organizmie. Mężczyźni dostają długotrwałej i niezwykle bolesnej … erekcji. Niestety, w efekcie prowadzi to do trwałej impotencji. Wiele przypadków ukąszenia kończy się śmiercią.

Domyśliłem się dość szybko, co to za potwór na zdjęciu.
Bo kiedyś mój sąsiad, który lubi oglądać filmy przyrodnicze w TV zwierzył mi się, że chciałby, by taki pająk go lekko ukąsił, broń boże nie za mocno.
Czy ktoś wie dlaczego? 🤔☹️

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

62