3206. Ciągówka

kłódka
6
414 rozpoczęć · 373 zakończenia · 335 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka:
Określenia podano w kolejności alfabetycznej odgadywanych wyrazów, a w nawiasach liczbę liter odgadywanego słowa. Kropki oznaczają miejsca połączenia poszczególnych wyrazów, tj. ostatniej litery jednego słowa i zarazem pierwszej następnego. Ciągówka zaczyna się i kończy na ujawnionej literze. Pierwszy wyraz zaczynamy wpisywać zgodnie ze wskazaniem strzałki i kierunek zmieniamy tylko wtedy, gdy diagram to sugeruje.

Określenia wyrazów:

likier jajeczny z dodatkiem wanilii (10) * dziewczynka, tytułowa bohaterka powieści Bolesława Prusa (7) * stolica Turcji (6) * schemat postrzegania świata nieświadomie powielany (poszukaj w typerach) (8) * mieszka w Brisbane (13) * przekonanie o nieuniknionej zagładzie cywilizacji (12) * dama otoczona złą sławą, w tytule powieści Johna Fowlesa (9) * ruiny zamku w miejscowości Ujazd (10) * mały, bezrasowy piesek (8) * postawa polegająca na liczeniu się tylko z tym, co przynosi korzyści materialne (12) * podporządkowanie gospodarki celom wojskowym (13) * mikser kuchenny wyposażony w młynek (12) * spisywany memuar (9) * uiszcza comiesięczną opłatę za słuchanie radia (12) * Jakub, żydowski reżyser teatralny mieszkający po wojnie we Wrocławiu (z liter: tamboru) (7) * nauka zajmująca się stanami równowagi układów termodynamicznych (12)
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

36