30. Jolka dopełniana

5
520 rozpoczęć · 453 zakończenia · 421 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka dopełniana: Część wyrazów należy wpisać do diagramu tak, aby z ujawnionymi literami utworzyły nowe słowa. Litery z ponumerowanych pól utworzą rozwiązanie. Określenia podano w kolejności alfabetycznej odgadywanych wyrazów.

Opisy

samolotowe łobuziaki * kakadu o czarnych piórach i nagich policzkach * obiekt dla snajpera * rzucany w kwietniu * broń dużego kalibru * oliwne ogrody * ogłoszenie w czasopiśmie * lotnicze i kolejowe * komfortowe warunki życia * skoczny z Reeboka * głucha część drzewa * dawne tornistry * w zimowym zaprzęgu * do potraw z Ipsos * polska ciężarówka * Jakub, postrach szlachty polskiej * dopływ Wilii w Duszanbe * wiedeński na parkiecie * otwór w silosie * złoża bogactw naturalnych

Występuje głównie w Japonii, ale można go spotkać i w innych państwach azjatyckich. Użądlenie jest bardzo bolesne i może skończyć się śmiercią osoby użądlonej. Potrafi wystrzelić truciznę, która wżera się w tkankę pozostawiając trwałe obrażenia.

Ankor11, podziwiam Twoją spostrzegawczość w wynajdowaniu nietypowych określeń do haseł. Bardzo mi się to podoba.Pozdrawiam Ciebie i wszystkich Użytkowników z okazji rozpoczynającego się tygodnia.

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

52