Jolka z noblistką 43

6
592 rozpoczęcia · 582 zakończenia · 542 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Ujawniono wszystkie litery C. Po prawidłowym wypełnieniu jolki, w dolnej kratownicy ujawni się imię i nazwisko laureatki Nagrody Nobla.

OKREŚLENIA HASEŁ

pieśń o Ilionie Homera * po dębie na porębie * grzechotnik na indiańskiej stopie * wprawka fortepianowa * James Bond w spódnicy * kruszec milczenia * nad głową w lokalu * Mahatma, indyjski pacyfista * pośledni wypiek * garnki pokrywa * opały, tarapaty * utrudniają pracę tłumaczowi * język ojczysty Rzymian * surowiec na babkę * czart "niosący światło" * świetlne ostrze * kitel, fartuch ochronny * filtruje krew * nestor, starszy pan * praca w kuźni * szuwary, zarośla przybrzeżne * w kuflu na piwku

System NIGDY nie zamienia liter samorzutnie.
Najczęstszy błąd polega na tym, że nie odczekujemy 10 sekund na zapisanie, albo klikamy „zakończ”, kiedy pojawi się komunikat „Zapis – stan wysłany”, ale jeszcze nie ma komunikatu „Zapis – stan zapisany”. Najłatwiej taki błąd popełnić, gdy w ostatniej chwili poprawiamy jakąś literówkę.
Najskuteczniejszą metodą na uniknięcie przykrej niespodzianki jest odrobina cierpliwości: sprawdzenie zadania i odczekanie na właściwy komunikat.
Pozdrawiam.

To zadanie zostało skomentowane 12 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

77