28. Jolka przerywnikowa

6
502 rozpoczęcia · 481 zakończeń · 392 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka przerywnikowa:

Opisy haseł

Battaglia, włoski aktor * czarnoskóry Polak na Mundialu * Dax z rasy Trillów (Star Trek) * drobne kamyczki do wysypania dróżki * dumny kurowaty * dział stoczni, w którym wykonuje się rysunki i tworzy szablony * harcerka ze Stanów * koleżanka Żuka * król Mercji do ok. 501 r. * malutka gmina we francuskim departamencie Doubs (szukaj w finansach) * między Kargulem a Pawlakiem * pop-…, z niego znany Warhol * porywacz dzieci * producent sprzętu RTV z Singapuru * Rokita * … rozsiane, straszna choroba * teren po przejściu armii z łopatami * tukan wśród lotokotów * uniwersytet zamknięty na klucz * wewnątrz metalu * wykrzyknik służący pogonieniu kota (jak znany krasnoludek bez "A")

Monolity takie były stawiane od mrocznych czasów średniowiecza nawet do połowy XIX w., a stawiali je mordercy w miejscu popełnienia zbrodni.
Nasz krzyż pokutny jest (a jakże!) największy w Europie i drugi na świecie.
Pewną ciekawostką krzyża stargardzkiego jest fakt, że wyryte na nim inskrypcje są tłumaczone dwojako. Raz więc Hans Billeke jest mordercą, innym razem zaś zamordowanym.

\o/;-)

To zadanie zostało skomentowane 2 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

53