T1 Labolka

9p
81 rozpoczęć · 81 zakończeń · 35 rozwiązań · autor:  

Poprawne rozwiązanie

Wydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka obrazkowa: Labolka to zadanie składające się z dwóch różnych zadań: z labiryntu i Jolki.Rozwiązanie labiryntu polega, jak w prawdziwym labiryncie, na znalezieniu prawidłowej drogi, w tym wypadku ścieżki wpisania wyrazu. Pierwszą literę należy umieścić w polu oznaczonym strzałką, potem już dowolnie: w prawo, lewo, w dół lub w górę, a po drodze zwroty, czyli kierunek i droga wpisywania do odgadnięcia. Na końcu każdego objaśnienia podano w nawiasach liczbę liter, jaką zawiera dany wyraz. Wpisywany wyraz nie może się zapętlać, czyli mieć z samym sobą wspólną literę (z innymi wyrazami jak najbardziej. Jolka utrudnia rozwiązanie, bo należy odgadnąć miejsce wpisania poszczególnych wyrazów. Ułatwieniem są ujawnione litery.

Objaśnienia wyrazów w przypadkowej kolejności: * lekarzu, lecz się sam! (11) * metalowa rama lokomotywy lub wagonu (6) * miasto w obwodzie kirowogradzkim (12) * nie mieści się w normie (7) * odpoczywam i trawię na trawie (6) * państwo afrykańskie, w którym walutą jest USD (8) * piękne wysławianie i słów nie łykanie (8) * przekręcony maestro TT (9) * rodzaj dwudysznych (11) * Rysio z Klanu (8) * trujący błotny z rodziny babkowatych (8) * tu każdy wyzna, że Włoch to włoszczyzna (8) * wprawia się przed K2 (8) * wschodnia rzeka południowych sąsiadów (5) * かたかな, カタカナ, 片仮名 (8)
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

7

Komentarze

Po raz pierwszy spotykam się z przypadkiem, gdzie autor zadania bierze udział w turnieju (np. ta właśnie labolka).
Chyba coś tu nie gra?! VEGET50

Vegecie, nie doczytałeś "wstępniaka".

Veget50 ma trochę racji.Można dopuszczać autorów do turnieju ale nie z krzyżówką za 9 punktów.Opisy haseł też dosyć "spersonalizowane" jak do Jolki.

Nie było moim zamiarem odmawianie racji Vegetowi. Zwracałem tylko uwagę na to, że była taka informacja w komentarzu wstępnym. Na pewno jednak trzeba przemyśleć kwestię trudności zadań autorów - uczestników turnieju.
Pozdrawiam.

Mimo podanego rozwiązania, nie daje mi spokoju znaczenie "tu każdy wyzna, że Włoch to włoszczyzna (8)" jak to należy rozumieć. Z czym kojarzyć?

W katowni każdy wyzna lub się przyzna. treść nie gra roli.