Jolka:
Definicje dla obu diagramów zostały pomieszane i podane w przypadkowej kolejności. Obwiedzione kolorem grupy liter, uszeregowane od 1 do 10, utworzą rozwiązanie - tytuł i autora tomiku wierszy. Hasło należy wpisać do dolnej kratownicy i sprawdzić czy diagram wypełniony jest w 100%.
Określenia haseł:
Określenia haseł:
dość daleki krewny * festiwalem słynie * fredrowski odwet * Janusz, muzykolog z sercem * Jerzy, krytyk lit., naczelny SIW "Znak" * kuchenny albo do umowy * legowisko, barłóg * reżyser "Znachora" * różnica zysków i strat * rzucone w kościele * wojenny statek żaglowy * zboże dla nowożeńców
Poeta, który już przed I wojną światową miał ugruntowaną pozycję w literaturze, ale wydany w 1919 r. tomik jego wierszy stał się przełomowym zarówno dla autora, jak i dla całej poezji polskiej. To afirmacja życia w każdej postaci, poezja spraw codziennych, życia społecznego, spraw całkowicie dotąd niepoetyckich. Liryk nie wzbraniał się od pisania np. o dobroczynnym gnoju do nawożenia pól. To pochwała trudnej i pięknej zarazem, chłopskiej pracy na roli. Wiersze poświęcił niektórym zwierzętom z wiejskiej zagrody, ptakom, a nawet owadom (pszczoły). Takie podejście do poezji stało się źródłem wewnętrznych przemian skamandrytów i drogowskazem dla całego pokolenia poetów.
To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook
345 👍