1 pionowo

6
616 rozpoczęć · 445 zakończeń · 353 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka czterokierunkowa: Litery z wyróżnionych pól, czytane kolejno rzędami poziomymi, utworzą "zimowe" rozwiązanie, które należy wpisać w kolumnę z prawej strony diagramu.

Dodatkowo, litery z z pól ponumerowanych, uszeregowane pod diagramem w kolejności od 1 do 19 utworzą definicję słowa, które po odgadnięciu należy wpisać w pozycji 1 pionowo, ostatniego zadania - krzyżówki nr 11.

OKREŚLENIA WYRAZÓW:
Afrykańczyk z piosenki Big Cyca * bałwan na stadionie * bywa okrągła * chełpliwe głoszenie zwycięstwa * czasem pryska * gmach, co jak zechce, to chmury połechce * koleżanka pudełka na świecidełka * kwatera główna * łączy szyję z ręką * okienko z panienką * pierwiastek, l.a.48 * pogardliwie o Niemcu * pot. kobieta w dniu swojego ślubu * przyprawiane przez niewierną * pułapka na ryby i raki * robią na okrągło * rozbrajający facet * twardy w desce * uprawia ogródek * zanik nieakcentowanej głoski w wyrazie.

Zgadzam się z moimi przedmówcami, przesuwanie góra-dół jest bardzo uciążliwe. Powinniście szanowni admini coś z tym zrobić, o ile się da.Pozdrawiam!!!!!!

To zadanie zostało skomentowane 11 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

46