1 pionowo

6
634 rozpoczęcia · 463 zakończenia · 367 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka czterokierunkowa: Litery z wyróżnionych pól, czytane kolejno rzędami poziomymi, utworzą "zimowe" rozwiązanie, które należy wpisać w kolumnę z prawej strony diagramu.

Dodatkowo, litery z z pól ponumerowanych, uszeregowane pod diagramem w kolejności od 1 do 19 utworzą definicję słowa, które po odgadnięciu należy wpisać w pozycji 1 pionowo, ostatniego zadania - krzyżówki nr 11.

OKREŚLENIA WYRAZÓW:
Afrykańczyk z piosenki Big Cyca * bałwan na stadionie * bywa okrągła * chełpliwe głoszenie zwycięstwa * czasem pryska * gmach, co jak zechce, to chmury połechce * koleżanka pudełka na świecidełka * kwatera główna * łączy szyję z ręką * okienko z panienką * pierwiastek, l.a.48 * pogardliwie o Niemcu * pot. kobieta w dniu swojego ślubu * przyprawiane przez niewierną * pułapka na ryby i raki * robią na okrągło * rozbrajający facet * twardy w desce * uprawia ogródek * zanik nieakcentowanej głoski w wyrazie.

@Dick, w miarę wpisywania kolejnych haseł do krzyżówki nr 11 wzrasta mój podziw co do kunsztu kolekcji. WSPANIAŁA (bow)

To zadanie zostało skomentowane 12 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

46