Krzyżówka amerykańska 02

5
451 rozpoczęć · 426 zakończeń · 379 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka amerykańska: Dla każdego rzędu i kolumny podano definicję odgadywanego słowa, znajdującego się w danym rzędzie lub danej kolumnie. Na końcu definicji w nawiasie podano ile w danym rzędzie lub danej kolumnie znajduje się pól czarnych. Położenie czarnych pól (rozmieszczone są niesymetrycznie) należy ustalić samemu i zaznaczyć spacją. Po prawidłowym rozwiązaniu litery z pól oznaczonych strzałką należy przenieść do kratownicy obok i odczytać rozwiązanie.

Trochę się "pomęczyłam" - fajnie było:)

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

55

Autorzy określeń

 ankor11   wędrowna dzika kaczka z Anką (3)  ·  określa świadomość u Marksa (6)  ·  tam była pomarańczowa rewolucja (3)  ·  grubsza od postronka (5)  ·  waluta na głowie (3)  ·  forma rozliczeń bezgotówkowych (3)  ·  wrzos lub borówka (2)  ·  miara papieru (4)  ·  trasa Ziemi (2)  ·  najlepszy lekarz (4)  ·  sztaba przy bramie (2)  ·  pracuje w tartaku (4)  ·  okucia do mocowania lin (4)  ·  bezpański samuraj (2)  ·  smaczny w buraku (4)  ·  budynek dla fornali (1)  ·  prymitywna skarpeta dla żołnierza (2)  ·  czasem na nie biorą (2)  ·  można przełamać pierwsze (3)  ·  zabawka na sznurku, np. Pierrot (4)  ·  prezentacja mody (3)