Wszechstronna krzyżówka 05

8
336 rozpoczęć · 327 zakończeń · 295 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka wszechstronna: Odgadnięte wyrazy wpisujemy do diagramu w ośmiu kierunkach: poziomo, pionowo, prawoskośnie oraz lewoskośnie, zarówno wprost jak i wspak. Początek wpisywania każdego wyrazu w polu z liczbą, natomiast kierunek należy ustalić samemu. Wyrazy mogą się krzyżować i nakładać na siebie, w niektórych polach rozpoczyna się więcej niż jedno słowo. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania wszystkie pola diagramu powinny zostać wypełnione literami, a pod diagramem powstanie dodatkowe hasło.

Określenia wyrazów:

1) żyje z procentów  * góral z widelcem,  2) nękane przez Sfinksa,  3) szumiał nad nią gaj,  4) włoski sos na bazie bazylii  * średnia przyjemność,  5) rzędna i odcięta,  6) likaon,  7) oflis,  8) studenckie igraszki,  9) maksymalne dopuszczalne obciążenie,  10) nadane wasalowi,  11) figura przed wigwamem,  12) szewc  * do morza ucieka,  13) przepływa przez Pizę,  14) krwawe rządy,  15) główny, prawy dopływ Missisipi,  16) zespół muzyczny pod ścisłą ochroną,  17) nieporządek w sakramencie,  18) krążą w roślinie,  19) "Stepy akermańskie",  20) ucieczka w mundurze  * wieczorynka,  21) dachówka z rybnego stawu?

@zielan:
Góral jest możliwy do wpisu tylko w jednym kierunku - musi się zaczynać od pola z nr 1 - tak jak to jest w opisie.

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

52