Jolka we mgle 11

7
371 rozpoczęć · 353 zakończenia · 330 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Tylko w niektóre kolorowe pola diagramu należy wpisać litery, które czytane zegarowo utworzą dodatkowe rozwiązanie. Pozostałe pola bez liter należy zaczernić za pomocą spacji lub kwadracika nad diagramem. W diagramie ujawniona została jedyna litera W. Określenia haseł wpisywanych do diagramu podano w przypadkowej kolejności. W części diagramu, która jest "we mgle" (kolorowe pola) ewentualne przerywniki również są niewidoczne.

@Diabolina, Dzień Dobry - licencjatka, inżynierka, dramaturżka i wiele, wiele innych. Tych nazw zawodów też w słowniku nie ma. Nazwy żeńskie zawodów to stary i ciągle żywy problem w języku polskim. To cały czas się zmienia. W zeszłym roku na rynku polskim wydawniczym ukazał się "Słownik nazw żeńskich polszczyzny", w formie internetowej - niedostępny. To tylko kwestia czasu, gdy i taksatorka znajdzie się w sjp. Pozdrawiam :)

To zadanie zostało skomentowane 17 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

63