Jolka z atrakcją 05

6
612 rozpoczęć · 591 zakończeń · 518 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka:
Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Ujawniono wszystkie litery I. Po prawidłowym wypełnieniu jolki, w zaznaczonych polach czytanych rzędami oraz w dolnej kratownicy, ujawnią się powiązane ze sobą hasła.

Określenia haseł:

gatunek wierzby z pikami * perska sala audiencyjna * niemłoda wódka * monumentalny gobelin * figiel, psikus * klapa, krach * potocznie o tatuażu * kuzynka dyni z Afryki * łódź Kozaków syberyjskich * daw. czarna kawa z niewielką ilością mleka lub śmietany * skoczny taniec ludowy * bałagan, bezład * siedzi w zębie * cel Odysa * dawny podatek od gorzałki * debil, kretyn * uroczysty przemarsz wojsk * towarzyszka łopatacza * gra z mydłem * nie pęka pod krytyką * producentka jaj

Budynek swoim dziwnym kształtem przypomina bajkowy świat z rysunków Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga, a także nawiązuje do architektury Gaudiego. Stał się już jedną z wizytówek miasta. Wewnątrz znajdują się m.in. lokale handlowe i gastronomia.

Ani DEBIL ani KRETYN nie jest IDIOTĄ.Ten ostatni to osobna oddzielny przypadek upośledzenia umysłowego Określenia te są pejoratywne i dobrze wychowany człowiek ich nie używa.

Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

57