0577. Jolka

7
442 rozpoczęcia · 400 zakończeń · 278 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Ujawniono wszystkie samogłoski U. Po prawidłowym wypełnieniu jolki, w dolnej kratownicy ujawni się myśl, której autorem jest Andre Francois-Poncet.

Znaczenie wyrazów:

gruby w kniei * materiał na dawne pieluszki * mała suka * głośno w muzyce * Zdzisław, były szef RWE * spina mury * "… w czerni" film B. Sonnenfelda z 1997 r. * mieszek, kiesa * połączony na stałe z parowozem * wspomnienie z żalem o czymś, co minęło * przysmak, rarytas * współodczuwanie * utemperowanie, zdławienie * przeżywa wyobrażenia w sposób przejrzysty, wyrazisty * koneser, znawca * wybrzuszenie trzonu kolumny doryckiej * ogólniak * wątpliwość, niezdecydowanie * pustelnia * wypełniany na egzaminie * "Ballady i …" A. Mickiewicza * dość wulgarnie o 1/4 litra * koncepcje, myśli przewodnie * zespół, który wydał w 1970 r. album "Five bridges"
Krzyżówka Szaradzisty: Krzyżówka utworzona przez użytkownika serwisu Szarada.net.

@andybyd dziękuję

To zadanie zostało skomentowane 14 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

50