52. Ciągówka-szyfr

6
445 rozpoczęć · 383 zakończenia · 377 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Do diagramu należy wpisać ciąg słów odgadniętych na podstawie podanych definicji. Ostatnia litera jednego słowa jest zarazem pierwszą literą następnego. Określenia podane są w przypadkowej kolejności. Rozpoczynamy od pola zaznaczonego strzałką. Po prawidłowym wypełnieniu diagramu, w dolnej kratownicy ukaże się rozwiązanie – tytuł cyklu i nazwisko jego autora.

Definicje:

* czułe, szeptane do uszka
* jedna strona medalu
* prowadzi do przodka
* rodzaj ostrza do cięcia
* skrzydlaty atrybut boga Thota
* stop cynku z aluminium
* zasłynął męstwem

Ciekawa, zabarwiona specyficznym brytyjskim humorem opowieść, nawiązująca do legend arturiańskich. Autor zapewnił nam kilka niespodzianek, np. postać czarodzieja Merlina, który żyje wstecz, a więc wciąż młodnieje i pamięta czasy nam współczesne. Ale ten pięciotomowy cykl jest również symboliczną rozprawą autora z problemami trapiącymi ludzkość.

144 (flex)

To zadanie zostało skomentowane 2 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

42