053. Para za parą

kłódka
6
540 rozpoczęć · 512 zakończeń · 462 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka para za parą:
Opisy haseł pogrupowano w pary. Każda para odgadywanych wyrazów krzyżuje się w kratce z ujawnioną literą (litery te składają się na nazwę wsi). Kolejność określeń wszystkich par przypadkowa. Po rozwiązaniu zadania pod diagramem powstanie dodatkowe hasło.

Określenia wyrazów:

* 32 garnce  * królowa tętnic  
* do pogłębiania rzeki  * ryba w górskim potoku  
* kłótnia, zatarg  * wojsko  
* łódź na lód  * samolub  
* merda ogonkiem  * obok szkwału i orkanu  
* np. granit  * podniosły śpiew kościelny  
* peleng  * uraz psychiczny po wstrząsie  
* prądnica kijowska  * znana elektroda  
* ryba z jednym wąsem  * ukochany Julii  
* starożytny śpiewak grecki  * szkolna sala  

Niedaleko Lęborka stał Biały Zamek (stąd nazwa miejscowości) księcia Racibora. Często przebywała tam płocha córka księcia - Małgorzata. Nade wszystko lubowała się ona w polowaniach, często nawet nie bacząc czy w dzień powszedni, czy w niedzielę po lasach goni. I razu pewnego, w niedzielę właśnie, jej strzała ugodziła figurkę Madonny na rozstajach stojącą. Nie dość że skruchy nie okazała, to jeszcze jęła szydzić: "Toż to jeno kukła drewniana!" I co? Zmarła jeszcze tej nocy i odtąd ukazuje się często jako zjawa, prosząc napotkanych o modlitwę za jej potępioną duszę.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

50