55. Krwawa joleczka

4
423 rozpoczęcia · 410 zakończeń · 391 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Korzystając z opisów i ujawnionych liter, należy wypełnić joleczkę czterema czołowymi postaciami trylogii Joe Abercrombiego. Pod diagramem ułoży się hasło - ilość krwi przelanej w tych książkach.

Przeczytałem te książki pod wpływem i za namową autorki tej kolekcji. I cóż mogę powiedzieć - miałem się za znawcę tematu fantasy. A tu takie zaskoczenie. Jak mogłem to przeoczyć?! Mocne, kompletne, wielkie dzieło. Nic nie dodam. Sięgnijcie koniecznie!
.
A poza trylogią - są kolejne cztery książki z uniwersum Pierwszego Prawa, które również pochłonąłem. I serio - nie wiem, czy nie są lepsze od trylogii...

Czytanie fantasy już mam (w minimalnym stopniu) za sobą. Ostatnio "złapałam oddech" czytając książkę (dobro i wartości rodzinne) pana Janusza Waszaka "Ptaszek". Uważam ją o tyle za cenną, że jest to lektura "pod prąd, przeciw trendom". Pan Waszak pisze także piękną, mądrą poezję - żadne tam modernizmy czy 'post'. Polecam.

Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

38