07 - Wirokrzyżówka

6
410 rozpoczęć · 349 zakończeń · 249 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Wirokrzyżówka: Hasła poziome i pionowe składają się z kilku wyrazów, których opisy oddzielono gwiazdkami. Końcowe litery słowa poprzedzającego są jednocześnie pierwszymi literami słowa następnego. Wyrazy te łączą się ze sobą co najmniej dwiema literami. Ponadto do diagramu należy wpisać prawoskrętnie hasła odgadnięte na podstawie określeń znajdujących się pod diagramem. Podane są one w przypadkowej kolejności. Pierwsze litery tych wyrazów (tworzące hasło) zostały ujawnione, miejsce wpisu drugich liter do odgadnięcia, pozostałe prawoskrętnie.

pod jaką jest pijany no chyba datą a nie data

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

48

Autorzy określeń

 jastar54   deseń w kolorek * związek rządu  ·  ułatwiają ucieczkę gachowi * deser Stefana  ·  osada handlowa w krajach kolonialnych * pieniądz z serialu  ·  indonezyjska wyspa kwiatów * pieniądze wydane z aresztu  ·  ssak, obroża lub blokada * córka Kardamy Muniego z Kalabrii * imię Pappa  ·  dla żołnierzy lub letników * tęczowy zespół gitarzysty Deep Purple * sowie na okrągło  ·  wypływa z Gór Smoczych * lament, biadolenie * pod dobrą jest pijany  ·  Horn ubogich * bierze udział w rewii?