72. Logogryf wiązany

5
466 rozpoczęć · 431 zakończeń · 372 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Logogryf:
Do diagramu należy wpisać pary wyrazów sześcioliterowych, które łączą się jedną literą (ostatnia litera jednego słowa jest pierwszą literą drugiego). Kolejność określeń dla par jest przypadkowa. Ujawniono wszystkie spółgłoski Ł i R. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania, w zaznaczonych kolumnach i pod diagramem, powstanie hasło.

OKREŚLENIA WYRAZÓW:

* daw. odparcie dowodu * Schwarzenegger
* gościnny na scenie * jeśli turecki, to papryka
* należy się psu * należy się jego panu
* odradzał się z popiołów * czasomierz sprintera
* pod patronatem Erato * autor powieści "Serce"
* ramię śruby okrętowej * pokoik pełen tajemnic
* ślepka ukochanej * udomowiona lama
* uzdrowisko na Mazurach * miasto koziołków
* wyszeptane na uszko * niezbędny do merdania
* żaglowiec z figurą na dziobie * złotnik na łące

Wraz z innym tytułem tworzy dylogię - opowieść o losach kilku przyjaciółek z warszawskiej dzielnicy biedy, o konfrontacji ich marzeń z rzeczywistością. To częsta w dwudziestoleciu międzywojennym krytyka niesprawiedliwości i braku realnych szans awansu społecznego, dziedziczenia biedy po rodzicach. Autorka pokazuje jak nędza i brak realnych perspektyw przyczyniają się do wielu ludzkich dramatów, sprzyjają błędnym życiowym decyzjom i sprawiają, że marnuje się niejeden ludzki talent oraz potencjał.

Wreszcie wyrwałem się z Panoramy - oczywiście nie na zawsze! ;-) . Logogryf bardzo fajny (y) - akurat pamiętałem z lektury, a to było - bagatela - ponad sześćdziesiąt lat temu! 👴 Umiejscowienie ewazji i poezji jest oczywiste! Na polemikę szkoda czasu i atłasu .
(bow)

To zadanie zostało skomentowane 14 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

52