2146. Wężówka dla Dzejdiego

6
432 rozpoczęcia · 391 zakończeń · 349 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka:
Do diagramu należy wpisać jednym ciągiem odgadnięte na podstawie opisów hasła - od początku do końca "węża". Zaczynamy i kończymy w lewym górnym rogu. Zakręcamy tylko tam, gdzie wymusza to diagram, czyli "skrzyżowania" przechodzimy na wprost. Ostatnia litera odgadniętego słowa jest jednocześnie pierwszą literą słowa następnego (wyrazy łączą się w polach z kropkami). Określenia podane są w kolejności alfabetycznej odgadywanych haseł, a w nawiasie podano liczbę liter. W diagramie ujawniono jedyne litery Ó i S. Miejsce wpisywania słów - do odgadnięcia. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania, w kolorowych polach oraz pod diagramem odczytamy hasła.

Określenia wyrazów:

kamyk w bagateli (4) * jeden z braci Baldwinów (4) * owca maści białej, hodowana na podgórzu (5) * budowla karciana (5) * potocznie o samochodach nauki jazdy (jak małe Elżbiety) (4) * piaszczysta pustynia w Bergamo (3) * junak, zuchwalec (6) * grupa pszczół widziana w ognisku (3) * Kobuszewski lub Kiepura (3) * Kozidrak nie chciała mu darować nocy (5) * wachmistrz z "Czterech pancernych" (6) * spaniel, średni, rudy piesek (5) * duże naczynia na wodę (skojarz z działkową podlewaczką (6) * belka nad drzwiami lub oknem (8) * komedia z Brucem Willisem i Morganem Freemanem (3) * cieczka (4) * podobny do kozicy ssak z Himalajów (3) * karty z wisielcem (5)

Każdy z nas kiedyś odejdzie, niektórzy jednak- zdecydowanie za wcześnie...

To zadanie zostało skomentowane 13 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

62