01. Ciągówka

8
553 rozpoczęcia · 455 zakończeń · 380 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka:
Odgadywane wyrazy rozpoczynają się pierwszą literą ich określenia, a w nawiasach wskazano liczbę liter odgadywanego słowa. Kropki oznaczają miejsca połączenia poszczególnych słów tj. ostatniej litery jednego słowa i zarazem pierwszej następnego. Ciągówka zaczyna się i kończy na ujawnionej literze „C”. Pierwszy wyraz zaczynamy wpisywać do dołu i kierunek zmieniamy tylko wtedy, gdy diagram na to wskazuje.

Określenia haseł

alternatywnie o dróżce wysadzanej drzewami (6) * atrakcyjnie wygląda w ogrodzie: japoński lub wieńcowy (6) * aulę odpowiednio nagłośni (7) * azjatycki jeleń (5) * azjatycki krzew ozdobny, … japońska lub wielkokwiatowa (6) * charakterystyczny efekt skurczów przepony (7) * chudy koń (7) * część żołądka przeżuwaczy (7) * europejski filozof („Pochwała głupoty”) (5) * Inana inaczej (6) * kichający kraj (5) * kolekcjonuje rzeczy w dobrym gatunku (7) * kreska wokół czegoś, obrys (6) * lubi słabo zasolone wody o mulistym dnie (6) * miękki pod prześcieradłem (7) * napój Zeusa (6) * niewielkie w pożyciu małżeńskim w twórczości Balzaka (7) * "Ra mesy" zmienione w weksel (6) * Rinn na scenie w solowym koncercie (7) * rodzaj plecaka na kajety sztubaka (6) * ruszają górale z owcami na hale (5) * rywal minstrela (w większości zbudowany z ryby) (6) * skoczny taniec "Toskanki" (5) * tytuł powieści T.M.Frazier (5) * zapory z drutów (7)
Samce produkują jad, który zbiera się w ostrogach, znajdujących się na kostkach tylnych łap. Jad służy do celów obronnych. Ssak ten jest najdziwniejszym zwierzęciem zamieszkującym Ziemię. Jego wizerunek widnieje na rewersie monety australijskiej.
Korekta określeń: jomitoka

Uuufff....!!! Ale udało się po kilku podejściach. Victoria!!!!

To zadanie zostało skomentowane 9 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

63