10. Jolka złączki

7
509 rozpoczęć · 437 zakończeń · 371 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
W podzielonych polach diagramu zostały ujawnione litery wchodzące w skład odgadywanych słów. Określenia podane są tylko dla jednego z wyrazów z poszczególnych par. Wszystkie szukane słowa rozpoczynają się pierwszą literą ich określenia. Litery z pól ponumerowanych utworzą rozwiązanie.

Opisy

Arabia Saudyjska na tym kontynencie * energii mu ubywa na garnuszku ZUS-u * „Kot i ptak” namalowane jego ręką * nad wystawą świecący napis * rwący ból w lędźwiach * Agnieszka dla znajomych * bardzo duża reklama na ścianie budynku * jest pasożytem dla drzewa * na kwintę spuszczony * treść w gazecie * rybami są na bezrybiu * i czerwone i zielone nitki przywiązane do wanty * radzi w kwestiach prawnych * arytmii serca metoda leczenia * inne niż śnieg pokrycie skoczni narciarskiej * gatunek antylopy * można go znaleźć w lesie * Atomistyki - urząd państwowy * krótką strzałą miota * skautów bakteryjna grupa * granit do zjedzenia bez końcówki * głównie służy do gotowania zupy * lubiana przez dziewczynki zabawka * często tak się mówi na talerze perkusyjne * benzyną napełniany * lanuda lub lauta * Ra o l.a. 88 * azjatyckie drzewo, bożodrzew chiński

Występuje w Europie Południowej i Środkowej. W celu samoobrony owad wytwarza silnie drażniącą substancję - kantarydynę, która od czasów starożytnych wykorzystywana była jako afrodyzjak lub, w większych dawkach, jako trucizna.

Potwierdzam, że takie sytuacje się zdarzają. Niewiarygodne wręcz. Jestem dość dokładna i sprawdzam zawsze powoli, nie mogłam sie pomylić, a system wykazuje błąd którego nie zrobiłam. Zdarzyło się to już kilkakrotnie.

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

54