Czwórka z tytułem 01

7
612 rozpoczęć · 547 zakończeń · 498 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Określenia odgadywanych słów podane są w przypadkowej kolejności dla wszystkich 4 diagramów. Ujawniono niektóre litery. Pod diagramem pojawi się tytuł powieści Stephena Kinga.

Określenia haseł

gra według scenariusza * kopalne mięczaki * miasto i prowincja w Iraku, w Kurdystanie * atrybut prowadzącego licytację * zwinne antylopy * w marzeniach niebieskie * pierwsza stolica Polski * późny okres baroku * płynący Czesław * koloratury, pasaże na jednej samogłosce * ochrona z "sektora" * zasiada w izbie wyższej * Napoleon do picia * szklanki na drzewie * ptak z ogonem w kształcie liry * zakrywana tupecikiem * Mitch, „Z archiwum X” * idzie po chodniku * ósma planeta od Słońca * krochmal * makatka * zespół urządzeń technicznych * Roman, minister resortu leśnictwa w rządzie Cyrankiewicza * film Larsa von Triera z 1998 r.

dopiero teraz widzę KING ,okey już wszystko jasne -pozdrawiam

To zadanie zostało skomentowane 9 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

59