Ciągówka 31

6
344 rozpoczęcia · 304 zakończenia · 281 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka:
Określenia podano w kolejności alfabetycznej odgadywanych wyrazów, a w nawiasach wskazano liczbę liter odgadywanego słowa. Kropki oznaczają miejsca połączenia poszczególnych słów tj. ostatniej litery jednego słowa i zarazem pierwszej następnego. Ciągówka zaczyna się i kończy na ujawnionej literze „W”. Pierwszy wyraz zaczynamy wpisywać do dołu i kierunek zmieniamy tylko wtedy, gdy diagram na to wskazuje.

Określenia haseł

prekursor liczydła (6) * alarm dla harcerzy (5) * owoc zrodzony z burzy (5) * pachnie w pasternaku (5) * drąg dla strażaka (5) * tam lochy (5) * stan posiadania (7) * mknie po szynach z ręcznym napędem (7) * „dudek” wśród… papug (6) * królestwo kuka (6) * zapadła ale nie dziura (6) * pajęczak z orszaku (6) * dogląda zbiorów w Prado (7) * kryształ górski (5) * ładnie wokół (6) * strawa dla kasztana (5) * grono ludzi wychodzących z "koszar" (6) * stoi zazwyczaj przy rynku (6) * Arab dla starożytnego Greka (7) * tropikalne drzewo na drewno do wykładania pokładów żaglowców (4) * bywa po pachy (4) * Hanowerka ma go w zegarku (4) * gitarzysta nie zagra na tym z dulki (6) * pęknięcie w kąciku ust (5) * czarna owca w rodzinie (6) * zapas, rezerwa (5) * odwet za krzywdy doznane (6) * tombak to jego podróbka(5)

(whew)(beer)(bow)

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

51