42. Kryptarytm

kłódka
6
340 rozpoczęć · 306 zakończeń · 299 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Kryptarytm: Litery w wyrazach należy zastąpić cyframi tak, aby otrzymane liczby utworzyły poprawne dodawanie. Takim samym literom odpowiadają takie same cyfry.
Oczywiście, w rozwiązaniu występują wszystkie z 10 cyfr.

Ludwik Sempoliński, wybitny aktor teatralny i filmowy, wiosną 1939 roku wykonał piosenkę "Titina" skomponowaną przez Charliego Chaplina, opatrzoną polskim tekstem przez Mariana Hemara. Utwór nosił tytuł "Ten wąsik" i stanowił element rewii muzycznej "Orzeł czy Rzeszka". Sempoliński śpiewał ucharakteryzowany na Adolfa Hitlera. Program cieszył się ogromnym powodzeniem wśród publiczności i uznaniem krytyków, co nie zawsze szło w parze.
Za tę piosenkę w czasie II wojny światowej Ludwik Sempoliński był gorliwie poszukiwany przez niemieckie władze okupacyjne, a za ośmieszenie führera groziła mu kara śmierci. Na szczęście ukrywał się skutecznie.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

32