Wężówka 23

7
328 rozpoczęć · 250 zakończeń · 216 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka: Zadanie polega na wpisaniu do diagramu odgadniętych na podstawie opisów haseł jednym ciągiem - od początku do końca "węża". Zaczynamy zawsze w lewym, górnym rogu i poruszamy się w prawo aż skończymy na polu początkowym. Zakręcamy tylko tam, gdzie wymusza to diagram, czyli "skrzyżowania" przechodzimy na wprost. Ostatnia litera odgadniętego hasła jest jednocześnie pierwszą literą słowa następnego. Określenia haseł podane są w przypadkowej kolejności. Każde hasło zaczyna się taką literą jaką zaczyna się jego opis a w nawiasie podana jest liczba liter opisanego wyrazu.

A czy menadżer i menedżer to poprawnie(oba)?

To zadanie zostało skomentowane 28 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

20

Autorzy określeń

 jomitoka   konie ciągną po śniegu (5)  ·  obrzydlistwo (5)  ·  ma wielu pod sobą (8)  ·  adnotacja od listonosza (5)  ·  ten wagon z opałem za lokomotywą (6)  ·  siedzi w todze (6)  ·  renifer chyba najsłynniejszy (6)  ·  Armenia ojczyzną kompozytora o tym imieniu (4)  ·  harmider (5)  ·  głęboko pod wodą żyją lub myją (5)  ·  rybkę kusi na haczyku (5)  ·  aby list doszedł, potrzebne jego dane (7)  ·  fatałaszek typowo kuchenny (7)  ·  inna u chirurga, inna u krawcowej (4)