Krzyżówka amerykańska 09

5
406 rozpoczęć · 391 zakończeń · 363 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka amerykańska: Dla każdego rzędu i kolumny podano definicję odgadywanego słowa, znajdującego się w danym rzędzie lub danej kolumnie. Na końcu definicji w nawiasie podano ile w danym rzędzie lub danej kolumnie znajduje się pól czarnych. Położenie czarnych pól (rozmieszczone są niesymetrycznie) należy ustalić samemu i zaznaczyć spacją. Po prawidłowym rozwiązaniu litery z pól oznaczonych strzałką należy przenieść do kratownicy obok i odczytać rozwiązanie.

To jest moja ostatnia krzyżówka. Wbrew wszystkim malkontentom i "patriotom" uważam ją za dowcipną i udaną. Brawo i prośba o więcej.

Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

59

Autorzy określeń

 ankor11   znak na wodzie (4)  ·  znudzony pies (5)  ·  grzebień w ogrodzie (2)  ·  figura bez kantów (4)  ·  opera Pucciniego (3)  ·  mierz je na zamiary (3)  ·  modląca się postać w sztuce (3)  ·  poważny remont by się jej przydał (2)  ·  szklana tafla (3)  ·  irlandzki lub szkocki z resetu (3)  ·  ścięty pęd topoli (3)  ·  grono dorodnych winogron (4)  ·  domowa z Pawłem i Anulą (3)  ·  zostawiał po sobie znak "Z" (4)  ·  pełno ich w muzealnych gablotach (4)  ·  ptak święty znad Nilu (4)  ·  krewna salamandry (3)  ·  baranek lub dubelt (4)  ·  Annasz dla Kajfasza (4)  ·  żony daniela i jelenia (4)  ·  sarmackie zaloty (5)