Jolka z atrakcją 11

6
607 rozpoczęć · 585 zakończeń · 541 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka:
Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Ujawniono wszystkie litery T. Po prawidłowym wypełnieniu jolki, w zaznaczonych polach czytanych rzędami oraz w dolnej kratownicy, ujawnią się powiązane ze sobą hasła.

Określenia haseł:

zmora debiutanta * górski wodospad * nieobyty towarzysko, troglodyta * miejsce w rankingu * krzewiona wiedza * piękny ze szczytu góry * ucisk, tyrania * matka Apollina * obniżka, rabat * biały na świątecznym stole * potocznie o dorożce * hetman kozacki * w hinduizmie: istota najwyższa * gin z tonikiem * rudobrązowa mrówka * kawał łobuza, gagatek * potknięcie językowe * rygor, karność * podwójny dźwięk * wszystko niszczy, psuj * lodówka z Wronek

Prawdopodobnie jedyny taki pomnik w Europie. Rzeźba mężczyzny ze spuszczonymi spodniami wita wszystkich przybywających do Oczyszczalni Ścieków "Bystrzyca". Charakterystyczny pomnik (z 1928 r.) czasem nazywany jest Srajludkiem.

Dziękuję @rysant za tę naprawdę pouczającą kolekcję. Cudze chwalimy, swego nie znamy! Sporo już mam lat a niektóre atrakcje odkryłam w tych zadaniach po raz pierwszy!

To zadanie zostało skomentowane 2 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

56