069. Krzyżóweczki dwuliterowe

kłódka
5
444 rozpoczęcia · 390 zakończeń · 378 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka dwuliterowa:
W prostokątne kratki obramowane grubszą czarną linią wpisujemy po dwie litery. Ujawniono wszystkie spółgłoski C.

Kilka krótkich historyjek. Mówiło się tu o rozwiązłej córce burmistrza, która na schadzki z proboszczem się umawiała. I gdy szła na taką randkę, przez tajemniczy wir diabelski została porwana prosto do piekła. Po tym incydencie w kamieniu zostały ślady wirujących stóp i kamień ochrzczono "tanecznym".
Inna legenda mówi o Wilhelmie i Ryszardzie, rycerzach, którzy braćmi byli. Braterska miłość prysła za sprawą córki księcia pomorskiego - Gertrudy. Pozabijali się, krótko mówiąc. Znaczy, gdy jeden drugiego dziabnął, to otrzeźwiał i z rozpaczy dokonał samodziabnięcia.
Wielu mieszkańców i przyjezdnych do dziś szuka skarbu zamurowanego w podziemiach, który ponoć przywiózł ze Skandynawii, niegdyś wielki, później wygnany, król Eryk.
Jeszcze jeden diabeł i przestroga, by baczyć co się mówi. Podczas gry w karty pewien krawiec powiedział: "Niech mnie diabli wezmą, jeżeli nie wygram następnej kolejki". Długo trzech przyjaciół nie musiało czekać, gdy tajemniczy przybysz do nich dołączył. Szczęściem szybko się zorientowali, bo ten sam krawczyk, schylając się po kartę pod ławą, kopyta ujrzał i biesa przegnali.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

46