19 - Jolka pół na pół

7
545 rozpoczęć · 510 zakończeń · 455 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka:
Jest to klasyczna jolka, w której w dolnej części diagramu ujawniono wszystkie litery Ł, natomiast w górnej części diagramu wszystkie pola, w których występują samogłoski. Kolejność określeń przypadkowa. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania, obok diagramu powstanie dodatkowe hasło.

Określenia wyrazów:

akuszerka * były lider Perfectu * golas * kołysze dziecko bogatemu * krzepa * muzeum Szymanowskiego w Zakopanem * najwyższy szczyt Uralu * nasz sąsiad z południa * naturyzm * nie pomoże umarłemu * niezborność ruchów * ogólniak * pan z Sany * podrostek * przerzucona nad potokiem * spadek, dziedzictwo * toń, otchłań * wielki głaz * wirtualny gracz w brydża * wymaga krwi * zagadnienie, problem prawny * zamyka prezbiterium lub nawę * zdezelowany samochód * zupa na zimno

Jezioro leżące na wysokości 1395 m n.p.m., zwane niegdyś Rybim Stawem, to największe i najpiękniejsze jezioro w Tatrach, niezwykle malowniczo położone wśród tatrzańskich szczytów. Wzdłuż jeziora przebiega czerwony szlak, biegnący w górę nad Czarny Staw, a dalej na najwyższy polski szczyt - Rysy. W 2014 r. zostało ono uznane przez The Wall Street Journal za jedno z pięciu najpiękniejszych jezior świata.

Jestem za zniesieniem rankingów i punktacji. Śmieszne są też łzawe prośby o alternatywy. Podium za wszelką cenę. Nawet za cenę oszustwa: podwójne, konta, samopomoce i poczta na której użytkownicy wymieniają się rozwiązaniami. Dziecinada.

To zadanie zostało skomentowane 39 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

46