Banknot z Wenus 010

kłódka
6
572 rozpoczęcia · 540 zakończeń · 436 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka:
W diagramie zostały ujawnione wszystkie litery „M”. Pod diagramem odczytamy, czyj wizerunek znajduje się na banknocie.

Określenia haseł

mieszkanki Teheranu * na lepsze lub gorsze * o nieagresji między państwami * formularz z pytaniami * Telly, odtwórca roli Kojaka * praca na boku * w styczniu lub lutym laba od nauki * słynna maszyna szyfrująca * muza poezji miłosnej * do impregnacji drewna * stan USA, kupiony od Rosji * anglosaskie gospodarstwo * samolot holenderski * gra bez zwycięzcy * ojczyzna Conana * miasto nad Uherką * krakowski lany poniedziałek * wzdychał do Julii * przyprawa kuchenna * kamienna twarz * As dla chemika * biały w kinie * dawne naczynie do destylacji prostej * połowica króla sawanny * lewy dopływ Wisły * petycja na boisku?

Jej prawdziwe imię i nazwisko, jak również dokładna data urodzenia, nie są znane. Ponieważ uważana jest za bohaterkę walki o niepodległość, władze państwa przyjęły ustalenia Akademii Historii co do daty i miejsca jej urodzenia. Została zapamiętana i upamiętniona pod imieniem i nazwiskiem, które sama przybrała. Podczas hiszpańskiej rekonkwisty, będąc krawcową, oferowała swoje usługi żonom i córkom wysokiej rangi rojalistów, jednocześnie szpiegując dla rewolucjonistów. Została schwytana i rozstrzelana.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

48