35 - Finka

6
500 rozpoczęć · 469 zakończeń · 449 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka finka: Podane obok diagramu w kolejności alfabetycznej samogłoski i spółgłoski należy wpisać do odpowiednich kolumn i rzędów przy których występują, tak aby powstała krzyżówka złożona z rzeczowników pospolitych (pisanych małą literą). Po prawidłowym rozwiązaniu zadania pod diagramem pojawi się dodatkowe hasło.

Do dzisiaj można tu podziwiać szczątki gotyckiego zamku górnego położone na skale oraz mury zamku dolnego, który kiedyś był okazałą rezydencją możnowładczą. Inną renesansową pozostałością zamku są resztki bramy wjazdowej, do której ponad fosą prowadził most zwodzony. Pod bramą znajdują się sklepione piwnice. W czasach świetności zamek składał się z trzech skrzydeł mieszkalnych, zamku górnego z wysoką wieżą na skale i dwóch dziedzińców. Niestety, nie zachowała się ani wieża bramna, ani wysoka, czteropiętrowa baszta na zamku górnym, będąca jego najbardziej obronną częścią. Zamek górny położony był na skale tak wysoko, iż po wejściu na nią ukazuje się piękny widok na okolicę i całe ruiny.

Też bardzo lubię finki.

To zadanie zostało skomentowane 9 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

59