50. Dziewiątka

kłódka
7
399 rozpoczęć · 344 zakończenia · 330 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Dziewiątka:
Rozwiązywanie zadania rozpoczynamy od odgadnięcia nazwy szczytu, który opisano poniżej niebieską czcionką. Jednowyrazową nazwę szczytu wpisujemy do kratek z kolejnymi numerami. Każdy numer jest jednocześnie wartością punktową litery. Każdy wyraz krzyżówki składa się z liter, których ogólną wartość punktową podano przy odpowiednich rzędach i kolumnach diagramu. Wszystkie wyrazy krzyżówki są rzeczownikami pospolitymi w mianowniku liczby pojedynczej. Dla ułatwienia ujawniono zamknięty pierścieniem fragment wypełnionego diagramu. Kratki z bladymi literami lub ich fragmentami należy również wypełnić właściwymi literami.
Uwaga! W krzyżóweczce trzeba użyć wszystkich dziewięciu liter odgadniętej nazwy szczytu.

Szczyt w Paśmie Policy, o wysokości 1239 m, znany z niewielkiej kaplicy pw. Matki Bożej Opiekunki Turystów. Kaplica ma kształt pasterskiego szałasu, a jej wnętrze udekorowano tablicami z epitafiami poświęconymi ludziom gór. Jest to niezwykłe miejsce, w którym często modlą się piechurzy, a sezon turystyczny kończy uroczysta msza z udziałem przewodników i członków GOPR.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

46