Ukryta jolka 08

kłódka
8
353 rozpoczęcia · 300 zakończeń · 227 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ukryta:
Określenia haseł wpisywanych do diagramu podano w takiej kolejności, aby każde odgadnięte słowo krzyżowało się zarówno z wyrazem poprzedzającym, jak i następującym po nim. Położenie czarnych pól, rozmieszczonych niesymetrycznie, należy ustalić samemu i zaznaczyć za pomocą spacji lub kwadracika nad diagramem. Miejsce wpisu wyrazów również do odgadnięcia. Zamiast liter, w diagramie zostały ujawnione dwa wyrazy. Przez każdy z nich "przechodzą" dwa dłuższe słowa (w pionie i w poziomie).

Określenia wyrazów:

wyspa ze stolicą w Douglas * czarna śmierć * skomponował "Między ciszą a ciszą" * najjaśniejsza planeta * świta, eskorta * słowianoznawczyni * jabłoń mrozoodporna * szeroki płaszcz w krajach muzułmańskich * najdłuższa rzeka Mjanmy * siała terror w greckim alfabecie * świadectwo jakości produktu * kotowaty z celem * ostry nóż chirurgiczny * czapka ułańska * oszust, szalbierz * dawniej: pisemne ponaglenie * wynajmuje coś od kogoś * zaświadczenie o zatrudnieniu w okresie hitlerowskiej okupacji * gęsta potrawa z mąki kukurydzianej * największa miejscowość wypoczynkowa w Rumunii * czytal * park narodowy w USA, na zboczach Sierra Nevada * album Pearl Jam lub singiel Brodki * fermenty * złapał go Kozak * o kawie Bacha * Jan Stożek * zbiór norm moralnych i obyczajowych * papuga szara * cześć oddawana Bogu * hałas ze swetra
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

61