07. Kombinagram

5
400 rozpoczęć · 370 zakończeń · 354 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Kombinagram:
Do diagramu A należy jednym ciągiem wpisać słowa odgadnięte na podstawie podanych określeń. Ostatnia litera jednego słowa jest pierwszą literą następnego. Z liter w poszczególnych kolumnach należy ułożyć pięć słów pięcioliterowych i wpisać je do odpowiadających im kolumn diagramu C. Określenia wyrazów diagramu C podano w przypadkowej kolejności. Litery z diagramu B należy przenieść do diagramu D identycznie z przemieszczeniem liter z diagramu A do C. W diagramie D powstanie rozwiązanie.

Diagram A:

1-2 zmodyfikowana kreacja;
2-3 promilomierz;
3-4 widywany z przewodnikiem;
4-5 martwią ją ogony

Diagram C:

Jan od "Panoramy Racławickiej"; * na dworze w liberii; * nakrętka; * niciana na dziurce; * tarot;

Niezwykła grupa genialnych naukowców skupionych wokół Stefana Banacha i Hugona Steinhausa. Często nazywana "szkocką" od nazwy kawiarni, w której lubili się spotykać i rozwiązywać swoje teorie naukowe, na ogół na serwetkach lub na blacie stolika. Z czasem założono zeszyt, stale trzymany w kawiarni, aby do poruszanych problemów móc wracać. Ta legendarna, niezwykle cenna Księga Szkocka przetrwała do naszych czasów. W tle ilustracja z książki M.Urbanka.

Super, przeszedłem samego siebie, bo zacząłem od końca, ale i tak zabawa była prima. Dziękuję (F)

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

40