15. Wirogórka

4
512 rozpoczęć · 489 zakończeń · 461 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Wirówka: Odgadnięte wyrazy ośmioliterowe wpisujemy wirowo, prawoskrętnie, wokół odpowiedniej cyfry. Początek wpisywania do odgadnięcia. Po prawidłowym wypełnieniu wiróweczki, w kolorowym wierszu ujawni się nazwa góry, a poniżej nazwa masywu, w skład którego wchodzi ww. szczyt.

OKREŚLENIA HASEŁ

1. a świstak siedzi i w nie zawija (do diagramu w l.p.)
2. zdobywcy nagród
3. dwoinki rzeżączki
4. żona Ćwirka (jak franca, ..., cwaniara z piosenki)


Niezwykły szczyt, stanowiący miejsce postoju turystów w drodze na najwyższą górę Beskidów. Od strony północnej jest podcięty kilkunastometrowym, charakterystycznym uskokiem skalnym. Nie jest typowym wierzchołkiem, a raczej płaską platformą. Wybudowano tu taras widokowy, wybrukowany kamieniami i ogrodzony, z ławeczkami dla zmęczonych turystów i tablicami edukacyjnymi dla zainteresowanych historią babiogórskich górali.

Dziękuję bardzo. Zachęcam do układania zadań.

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

49