2021-04. Algebraf

6
359 rozpoczęć · 330 zakończeń · 322 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Algebraf: Zadanie polega na zastąpieniu liter cyframi, tak aby powstało prawidłowe działanie matematyczne. Po rozwiązaniu działania, poszczególne litery należy przenieść do kratownicy, zgodnie z zasadą, że jednakowym literom odpowiadają jednakowe cyfry i odczytać hasło.
WAŻNE! Proszę zwrócić szczególną uwagę na cyfrę 0 i literę O, tak by ich nie pomylić. Zamiana taka będzie zawsze traktowana jako błąd i nie będzie możliwości uznania rozwiązania alternatywnego.

(Y) W Australii korzysta się , oczywiście, z usług Świętego Mikołaja, ale doszlusował on do obsługi brygady „boxing day”. Proste wytłumaczenie tego zjawiska straconej szansy dla komercji. Otóż w tutejszym kalendarzu nie ma imion „świętych”, patronów poszczególnych dni. Poza tym w ramach postępującej głupoty (czytaj: poprawności politycznej) nawet kartki świąteczne nie zawierają już „elementu” religijnego. Paradoksalnie mało kto już pamięta, że to celebracja narodzin boskiego syna (dla jasności: Jezusa Chrystusa). Ale jaja !

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

35