3371. Jolka żeglarska

5
525 rozpoczęć · 506 zakończeń · 431 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Ujawniono wszystkie litery O. Po prawidłowym wypełnieniu jolki u dołu ujawni się hasło - imię i nazwisko żeglarza oraz jacht, na którym opłynął świat.

Określenia wyrazów:

altówka miłosna * klika, koteria * morski ślimak, szkodnik ostryg * papierowy parawan w japońskim domu * bronił go Podbipięta * kompas na statku * ewolucja narciarska * czasem pada po strzale * emalia do paznokci * indyjski tytuł władców Hajdarabadu * papuga z czubem * obelisk, statua * uczniowska bumelka * wyrabia zwisy męskie * na opał lub na karnawał * przejrzysta, delikatna tkanina * hamamelis * zasada buddyjska przeciwstawna reinkarnacji * Stanisław, znany kolarz lat 70.

@lzwp1n,
Brawa za sprawdzanie w słowniku, jednakże ze słownika trzeba jeszcze umieć korzystać. Bo w sjp to, co jest na czarno, to dopuszczalne w grach (typu scrabble) wszelkie możliwe odmiany wyrazu, np. przez przypadki, liczby itd. Słowo podstawowe, w mianowniku l.p. jest tam na niebiesko.
Twoje ANATTY to albo l.m., która nie pasuje do opisu hasła, albo też dopełniacz l.p. No niestety, takie są zasady w polskim szaradziarstwie, że posługujemy się głównie l.p. (jeżeli opis hasła nie wskazuje wyraźnie na l.m.) i TYLKO mianownikiem.
Jak doczytałeś do tego fragmentu, to pobaw się "sjp" jeszcze chwilę. Wpisz tam ANATTOM, ANATTĘ, ANATTAMI - oceń efekt.
Pozdrawiam.

To zadanie zostało skomentowane 7 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

44