07. Logogryf wiązany

6
467 rozpoczęć · 459 zakończeń · 331 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Logogryf:
Do diagramu należy wpisać pionowo pary wyrazów pięcioliterowych, które łączą się jedną literą (ostatnia litera pierwszego słowa jest zarazem pierwszą literą drugiego). Kolejność określeń dla par jest przypadkowa. Ujawniono występujące w zadaniu samogłoski U. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania, w kolorowych wierszach oraz w kratownicy powstaną powiązane ze sobą hasła.

OKREŚLENIA DLA PAR:

* domek letniskowy * japoński film rysunkowy
* indiańskie trofeum * śródziemnomorska sosna
* słucha bacy * wieńczona laurem
* śmieszy w cyrku * Đoković, tenisista
* włóczenie się po edenie? * grecki rynek
* w sadzie grał * konkretyzm

Księżniczka, której życie zamieniło się w koszmar. Dziewczyna o pięknych czarnych oczach, z piętnem niewolnicy na pośladku i znakiem prostytutki na twarzy. Inteligentna, czasem naiwna, wrażliwa i okrutna zarazem, świetny żołnierz i dowódca, a do tego szermierz natchniony. Polecam cały cykl (8 tomów) i ukazującą się właśnie historię innego szermierza natchnionego.

znalazłam rajza ale za póżno-pozdrawiam wszystkich Szaradzistów

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

44