Krzyżówka amerykańska 01

5
547 rozpoczęć · 447 zakończeń · 391 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka amerykańska: Dla każdego rzędu i kolumny podano definicję odgadywanego słowa, znajdującego się w danym rzędzie lub danej kolumnie. Na końcu definicji w nawiasie podano ile w danym rzędzie lub danej kolumnie znajduje się pól czarnych. Położenie czarnych pól (rozmieszczone są niesymetrycznie) należy ustalić samemu i zaznaczyć spacją. Po prawidłowym rozwiązaniu litery z pól oznaczonych strzałką należy przenieść do kratownicy obok i odczytać rozwiązanie.

no ale za 5 pkt to trochę za mało - łatwo nie było!!!!!

To zadanie zostało skomentowane 7 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

56

Autorzy określeń

 ankor11   umartwia się i pości (4)  ·  połowic stępka (4)  ·  greckie boginie zemsty (4)  ·  uchwyt przy tokarce (5)  ·  obelżywy utwór (2)  ·  cięższa od kwintala (5)  ·  gra na łyżwach za krążkiem (4)  ·  interesują "kanara" (4)  ·  szyje ze skóry (3)  ·  lokum po wyroku (3)  ·  wcięta w talii (4)  ·  sejmik ptaków (3)  ·  pnącze dla Tarzana (3)  ·  marszczone groźnie (4)  ·  w roszadzie z królem (3)  ·  ułatwia przelewanie cieczy (2)  ·  uratował się z potopu (3)  ·  wypełniony mlekiem spada z palmy (2)  ·  miara w makreli (3)  ·  rozmiar zjawiska (5)  ·  kawał czasu w Sieradzu (4)