Krzyżówka amerykańska 10

5
397 rozpoczęć · 388 zakończeń · 342 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka amerykańska: Dla każdego rzędu i kolumny podano definicję odgadywanego słowa, znajdującego się w danym rzędzie lub danej kolumnie. Na końcu definicji w nawiasie podano ile w danym rzędzie lub danej kolumnie znajduje się pól czarnych. Położenie czarnych pól (rozmieszczone są niesymetrycznie) należy ustalić samemu i zaznaczyć spacją. Po prawidłowym rozwiązaniu litery z pól oznaczonych strzałką należy przenieść do kratownicy obok i odczytać rozwiązanie.

Arimko,
wydaje mi się, że autorce chodziło o CzARNOgórę. Nazwa w nazwie.
Pozdrawiam, miłego dnia :).

To zadanie zostało skomentowane 10 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

52

Autorzy określeń

 ankor11   kamizelka z kożuszka (4)  ·  na nim płonęły wiedźmy (4)  ·  niejedna wśród baranów (3)  ·  płynie w Czarnogórze (3)  ·  straszy w zamczysku (3)  ·  rejon dla kelnera (3)  ·  siedziba władcy wiatrów Ajolosa (2)  ·  kamienie do mielenia (3)  ·  w habicie nad Morskim Okiem (4)  ·  poufny przeciek przed galem (4)  ·  błotnista kałuża (3)  ·  przepowie ci przyszlość (4)  ·  bryka obok tryka (2)  ·  jeszcze mniejszy niż bakteria (4)  ·  na wierzbie rosną wiosną (4)  ·  bombowy lub serca (4)  ·  knajpa dla majtka (3)  ·  nie je, nie pije a chodzi i bije (4)  ·  dłoń w rękawiczce (6)  ·  płócienna podstawa (2)  ·  do smarowania jak oprawa (3)