Krzyżówka amerykańska 22

5
373 rozpoczęcia · 349 zakończeń · 320 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka amerykańska: Dla każdego rzędu i kolumny podano definicję odgadywanego słowa, znajdującego się w danym rzędzie lub danej kolumnie. Na końcu definicji w nawiasie podano ile w danym rzędzie lub danej kolumnie znajduje się pól czarnych. Położenie czarnych pól (rozmieszczone są niesymetrycznie) należy ustalić samemu i zaznaczyć spacją. Po prawidłowym rozwiązaniu litery z pól oznaczonych strzałką należy przenieść do kratownicy obok i odczytać rozwiązanie.

Uwielbiam amerykanki. Aż żal, że tak rzadko. Dziękuję i gratuluję inwencji!

To zadanie zostało skomentowane 6 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

53

Autorzy określeń

 ankor11   rzeczne lub na czole (3)  ·  martwi kasjera (4)  ·  czeka na bile (4)  ·  siły piekielne (4)  ·  Kruczkowski lub Niemczyk (4)  ·  poetycko o twarzy (3)  ·  morski kuzyn raka (3)  ·  papuga z czubem co naśladuje mowę (2)  ·  brak go w wierszu białym (4)  ·  niebieska u szlachcica (4)  ·  kwiatostany żyta lub pszenicy (2)  ·  hałas w sprawie z barana się stanie (3)  ·  zapachy spod pachy (2)  ·  numer jeden w zespole (3)  ·  tkany dywanik na ścianie (5)  ·  brzdąc w orkiestrze (4)  ·  czarne ptaszysko co wykracze wszystko (5)  ·  atak w szermierce (5)  ·  nadstawia karku za aktora (4)  ·  do zalewania ziółek (4)  ·  uczeń w koloratce (4)