54. Antyszyfrogram

6
524 rozpoczęcia · 460 zakończeń · 422 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
"Antyszyfrogram"
Po prawidłowym rozwiązaniu szyfrogramu, automatycznie wypełni się krzyżóweczka. Powstałe w niej hasła, wraz z ujawnionymi dość nietypowo literami, to nazwy wszystkich głównych krain Szereru oraz stolicy cesarstwa, opisanych w "Księdze całości".
"Antyszyfrogram", bo można odwrotnie. Rozwiązać joleczkę, a szyfrogram wypełni się sam... :-)

Tak... Zrobiłem o tej serii jedno zadanko, ale bez przekonania. Gdzieś tam wiedziałem, że to mocna i wielka polska klasyka. Ale całość "Księgi Całości" jakoś do mnie wtedy (20 lat temu) nie trafiła. Czułem, że powinienem spróbować wrócić do tej pozycji, ale powrót się nie udał (10 lat temu). Dopiero dziś, robiąc tamto zadanko, postanowiłem jednak się zawziąć. No i, że tak powiem, ożeż... łał!
To jest mocne, to jest krwiste, to jest wielkie dzieło. Krwiste, ale i krwawe. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Ale jak się okazało - do tego trzeba dorosnąć. (przyp. jomi)

Podzielam opinię na temat fantasy @weraN

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

42