Ciągówka 16

7
386 rozpoczęć · 351 zakończeń · 324 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka:
Odgadywane wyrazy rozpoczynają się pierwszą literą ich określenia, a w nawiasach wskazano liczbę liter odgadywanego słowa. Kropki oznaczają miejsca połączenia poszczególnych słów tj. ostatniej litery jednego słowa i zarazem pierwszej następnego. Ciągówka zaczyna się i kończy na ujawnionej literze „N”. Pierwszy wyraz zaczynamy wpisywać do dołu i kierunek zmieniamy tylko wtedy, gdy diagram na to wskazuje.

Określenia haseł

kurtka z gorszego gatunku tkaniny (6) * azjatycka rzeka zasilana przez Majn (6) * energię aktywacji obniża, ferment (5) * moroszka to jej odmiana (6) * katolicki symbol wiszący na szyi (7) * kosi i młóci na polu (7) * Romulus założył to miasto (4) * mały, okrągły, smażony kawałek mięsa (8) * Andrzej Zaucha o nim śpiewał (7) * kierowca przezorny wozi w nim zapas paliwa (8) * niewielkie ostrze (5) * manele, podręczne rzeczy (7) * nisko położony teren (6) * Alexander Dennis Ltd. go wyprodukował (7) * równo śnieg ubija na stoku (6) * koński bieg (4) * inaczej o myśli (4) * Arkadiusz gdy młody (4) * symbol tajemnic i zagadek, strażnik piramid (6) * kruszona przez rycerza (5) * siewny, najdroższa przyprawa (7) * aerografolotem podróżował wraz z Romkiem i Tytusem (6) * kipi w powiedzeniu (5) * sosny wiek określą te naczynia (5) * adresu i nazwiska w tym liście nie ma (6) * nowy sprawunek (7)

fajne zadanie

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

60